Dalgıç Pompaları Sarım Bakım Ve Onarımı


Uzmanlığımız atık su dalgıç pompaları sarım bakım ve onarımı

Atık su dalgıç pompaları atık su arıtma tesislerinin en önemli ve değişmez ekipmanları dır. Bu pompaların uzun yıllar sorunsuz ve verimli çalışmaları düzenli periyodik kontrollerinin yapılmasına bağlıdır.Atık su dalgıç pompaları sarım bakım ve onarımı konusunda uzman ellere emanet edilmeleri de ayrıca önem arz etmektedir.

Oldukça pahalı olan bu pompaların uzun yıllar sorunsuz olarak hizmet etmeleri için sadece kendi kalitelerine bağlı değildir.Özellikle işletme şartları ve bilinçli teknik personelde çok önemlidir.

 

atık su dalgıç pompa sarım bakım onarımı

Sektörde Hakim Markalar;

Atık su arıtma sektöründe kullanılan ve genelde tercih edilen dalgıç pompa markaları  FLYGT,ABS-SULZER-GRUNDFOS,WİLO,HCP)dir.Söz konusu markaların yedek parça ve servis fiyatlarının yüksekliği kullanıcılar için bir dezavantajdır.Fakat bu pompa markaları (FLYGT-ABS-SULZER-GRUNDFOS-WİLO-HCP) çalışma şartlarının ağırlığı ve bunun karşılığında uzun süreli hizmet beklentisini tam olarak karşıladıkları için tercih edilmektedirler.

atık su adalgıç pompa sarım bakım onarımı

Sektör Çalışanlarına Düşen Görevler;

Söz konusu dalgıç pompaları gereken özen ve dikkate rağmen ister istemez arıza yapmaktadır.Bu durumda kullanıcıların pompalarına gereken özeni göstermenin yanında arızalarının giderilmesi ve düzenli bakımlarının yapılmasında  atık su dalgıç pompaları bakım ve onarımı konusunda uzmanlaşmış ve kendini ispat etmiş firmalardan hizmet almaları gerekmektedir.

 

atık su adalgıç pompa sarım bakım onarımı

Atık Su Dalgıç Pompaları Bakım Ve Onarımı Konusunda Uzman Firmalara Düşen Görevler;

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere sektörde hakim olan markalar(FLGYT-ABS-SULZER-GRUNDFOS-WİLO-HCP) ithal markalar olması sebebiyle ,hem kendileri hem de yedek parçaları oldukça pahalıdır.Bu markalara(FLYGT-ABS-SULZER-GRUNFOS-WİLO-HCP) müdahale edecek atık su  pompaları sarım bakım ve onarımı konusunda uzman servis firmalarından beklenen sadece yedek parça değişimi yapan düz bir servis hizmetinden çok  uzmanlıklarının  gereği müşterilerine ekonomik ve alternatif yedek parça ve tamirat yöntemlerini de sunmaktır.

Ülkemizde atık su arıtma tesisi sayısı her geçen gün artmaktadır.Buna bağlı olarak pompa ve ekipman sayısı da artmaktadır.

  Aynı oranda yetişmiş teknik eleman sayısı artış göstermemektedir.Fakat buna rağmen atık su dalgıç pompaları konusunda hizmet veren firma sayısı her geçen gün artış göstermektedir.Bunun sonucu olarak sektörde ciddi manada kaliteli hizmet alma problemi ortaya çıkmakta olup konusunda ciddi ve kaliteli hizmet veren firmalara ihtiyaç artmaktadır.Firmamız bakım onarım sektöründe üzerine düşeni yapmak adına personel ve teknik alt yapı yatırımlarını her geçen gün artırmaktadır.

     

About the author